Archiv 2012

Džeri je březí !   

16.12.2012  
   
 

Narození štěňátek očekáváme 16. 1. 2013

Otec štěňátek : Gamay Corlan Gi "Gemi"
chovatelská stanice Corlan Gi


           


Praha   

3.11.2012  
   
 

Na Mezinárodní výstavě v Praze se předvedla ve třídě mladých naše odchovankyně "Maia" (Black Lady z Irexu). Od rozhodčího pana L. H. Wilberga z Norska získala hodnocení Výborná 2.


Ostrava-Třebovice   

27.10.2012  
   
 

Již tradiční Podzimní závod obedience se uskutečnil za trvalého deště, který se v pozdních odpoledních hodinách změnil na sníh. Přesto se v tomto počasí, které snad všechny zaskočilo, zúčastnilo překvapivě 18 týmů. Šest ve třídě OB-Z, osm v OB 1, jeden v OB 2 a tři v OB 3. Ivarovi se ale počasí zřejmě velmi líbilo. V konkurenci 8 týmů jsme ve třídě OB 1 zvítězili, získali 239,5 b. a známku výborně. Konečně se můžeme přesunout do vyšší třídy OB 2 !!!


Mošnov   

6.10.2012  
   
 

Pro pořádání závodu obedience se podařilo, díky KK Mošnov, zajistit místní fotbalové hřiště. Cvičební plocha i zázemí byly perfektní a i počasí nám přálo. Bylo spíš letní než podzimní a pro některé psy, včetně Ivara, bylo teplo až příliš. Ve třídě OB-Z soutěžilo 13 týmů, v OB 1 sedm, v OB 2 jeden a v OB 3 tři týmy. S Ivarem jsme ve třídě OB 1 získali 200,5 b., známku velmi dobře a umístili se na 3. místě.


Michigan, USA   

15.+16.9.2012  
   
 

St.Clair Kennel Club Dog Show
Blue Oldie z Irexu slaví daleko od nás další úspěch. Ve svých jedenácti měsících získal na sobotní i nedělní výstavě titul BOB !!!


Mladá Boleslav   

25.8.2012  
   
 

Na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi se sešli 4 cardigani. Posuzoval pan Andráš Polgár. Naše desetiměsíční "Eny" (Black Energy z Irexu) byla hodnocena jako Výborná 1, CAJC.


Bratislava, SK   

18.+19.8.2012  
   
 

Dvou mezinárodních výstav v jednom víkendu se zúčastnili tři naši odchovanci a všichni se líbili. V sobotu posoudil celkem 7 cardiganů pan Jaroslav Matyáš, v neděli 5 jedinců tohoto plemene paní MVDr. Gabriela Ridarčíková. Black Magic a jeho sestřička Black Energy získali ve třídě mladých 2x V1, CAJC a jejich starší polosestra Athena ve třídě šampionů 2x V1, CAC a CACIB a v sobotu navíc i titul BOB.


Mladá Boleslav   

14.7.2012  
   
 

Na Národní výstavě v Mladé Boleslavi byla naše "Eny" (Black Energy z Irexu) překvapivě jediným předvedeným cardiganem. Od rozhodčí Doroty Paź dostala krásný posudek s hodnocením Výborná 1, CAJC, BOJ a BOB


Macomb (Illinois, USA)   

23.6.2012  
   
 

Náš malý Američan Blue Oldie z Irexu zazářil za velkou louží na své první výstavě. Ve svých teprve osmi měsících porazil dva šampiony a veterána a získal titul BOB !!! (u nás to v dorostu nelze)


Brno   

23.6.2012  
   
 

Na Mezinárodní výstavě "Intercanis" bylo předvedeno celkem 11 cardiganů, z toho tři naši. Posuzoval pan Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Adonis z Irexu získal ve třídě otevřené hodnocení Výborný 1, CAC a splnil tak podmínky pro udělení titulu Český ŠampionBlack Energy z Irexu porazila ve třídě dorostu svoji konkurentku a získala hodnocení Velmi nadějná 1Athena z Irexu byla hodnocena ve třídě šampionů jako Výborná 1, CAC, res. CACIB a splnila tak podmínky pro udělení titulu Český Grandšampion.


Senec, SK   

8.6.2012  
   
 

Na Celostátní výstavě v Senci bylo předvedeno 6 cardiganů. Posuzovala paní Angela Kováčová ze Slovenska. Obě naše holky, Athena z Irexu ve třídě otevřené a Brawos Bis Dzierlatka Lisiura ve třídě šampionů získaly hodnocení Výborná 2, res. CAC. Z nedaleké Trnavy se za námi přijel podívat "Medži" (Black Magic z Irexu). Na některé z dalších výstav se už prý ukáže ve výstavním kruhu.


Ostrava-Třebovice   

2.6.2012  
   
 

IV.ročníku Třebovického závodu obedience se zúčastnilo 7 týmů ve třídě OB-Z, 5 ve třídě OB 1, 5 ve třídě OB 2 a 4 ve třídě OB 3. Opět jsem si zahrála na 3 v 1, jako organizátor, steward i závodník. S Ivarem se nám dařilo o něco lépe než minule, v OB 1 jsme získali 253,5 b., známku velmi dobře a umístili se na 1. místě.

 


Zlín   

2.6.2012  
   
 

Krajské výstavy ve Zlíně se se svými majiteli zúčastnil Achilles z Irexu. Panem Miroslavem Václavíkem byl hodnocen jako Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a v soutěži o BIG se umístil na 3. místě.


Litoměřice   

26.5.2012  
   
 

Na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích bylo předvedeno sedm cardiganů. Posuzovala paní Angela Kováčová ze Slovenska. Z našich odchovanců se zúčastnili Adonis z Irexu , který získal ve třídě otevřené hodnocení Výborný 1, CAC , ve třídě dorostu se předvedla Black Lady z Irexu a byla hodnocena jako Velmi nadějná 1 a Athena z Irexu získala ve třídě šampionů hodnocení Výborná 1, CAC a CACIB. Za fotky děkujeme Mirkovi Slabému a taky manželům Sekavcovým, kteří se přijeli ukázat s "Fejsy" (Black Face z Irexu)

           


Hlučín   

12.5.2012  
   
 

Na Krajskou výstavu v Hlučíně jsme přihlásili 4 naše cardigany, které posoudil pan Waldemar Mrowiec z Polska. Příjemnou atmosféru výstavy kazil jen vydatný déšť. S hodnocením našich ušatců jsme byli spokojeni.

Adonis z Irexu - třída otevřená - Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Black Energy z Irexu - třída dorostu - Velmi nadějná 1
Athena z Irexu - třída otevřená - Výborná 1, Vítěz třídy
Brawos Bis Dzierlatka Lisiura - třída šampionů - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

           


Ostrava-Třebovice   

21.4.2012  
   
 

Na cvičišti v Ostravě-Třebovicích se uskutečnil závod obedience, kde jsem byla současně pořadatelem, stewardem i závodníkem. Celkem se závodu zúčastnilo 25 týmů, 12 ve třídě OB-Z, 8 ve třídě OB 1, 3 ve třídě OB 2 a 2 ve třídě OB 3. S Ivarem jsme získali ve třídě OB 1 227 bodů, splnili tak zkoušku na známku velmi dobře a umístili se na 2. místě.


Ostrava   

14.4.2012  
   
 

Na Národní výstavě v Ostravě posoudila paní Mgr. Božena Ovesná celkem pět cardiganů, z toho tři naše odchovance. Black Energy z Irexu byla ve třídě dorostu ohodnocena jako Velmi nadějná 1Achilles z Irexu ve třídě otevřené Výborný 1, CAC a Athena z Irexu ve třídě vítězů Výborná 1, CAC, Národní vítěz


Brno   

7.1.2012  
   
 

Na lednové národní výstavě v Brně se předvedli v otevřené třídě dva naši odchovanci, Adonis a Athena. Oba získali od rozhodčího pana Petra Řehánka hodnocení V1, CAC a Athena i titul Národní vítěz. Atheně byl následně také udělen titul Český šampion.

Archiv 2011

Máme štěňátka!   

12.10.2011  
   
 

 

 Naše Džeri porodila 8 štěňátek, 4 pejsky (2 blue merle a 2 trikolor s žíhanými znaky) a 4 fenky (všechny v barvě trikolor s žíhanými   znaky). Bohužel, tolik žádané blue merle fenky nemáme. Více informací na stránce štěňata. Pokud máte zájem o štěňátko tohoto   nenáročného a velmi přizpůsobivého plemene, kontaktujte nás na e-mailové adrese zirexu@seznam.cz.


Brno   

17.9.2011  
   
 


Adonisem, který se v květnu vrátil k nám domů, jsme se vypravili na národní výstavu dlo Brna.
Od paní Gabriely Ridarčíkové získal v mezitřídě hodnocení V 1, CAC.


Džeri je březí !   

12.9.2011  
   
 

Narození štěňátek očekáváme 15.10.2011
Otec štěňátek :
Georgeous George Controversia "Indi"
ch.st.Faarup, DK


           


Senec, SK   

3.6.2011  
   
 

Athenou jsme se vydali na slovenskou celostátní výstavu do Sence. U rozhodčího Vlastislava Vojtka získala hodnocení Výborná 1 a CAJC. Splnila tak podmínky k udělení titulu Slovenský Junioršampion.


Litoměřice   

21.5.2011  
   
 

Dvou výstav v jednom víkendu se zúčastnili naši odchovanci, Athena a Aither.
Na sobotní národní výstavě posoudila celkem šest cardiganů paní Anna Redlicka z Polska. Athena byla v mezitřídě hodnocena jako V1, CAC, Národní vítěz a Aither v mladých V1, CAJC, BOJ a BOB. Navíc se v závěrečné soutěži o vítěze skupiny FCI I. umístil na 4.místě.
V neděli na mezinárodní výstavě posuzoval velškorgi pan Tibor Havelka ze Slovenska. Opět bylo předvedeno šest cardiganů, jen v trochu jiné sestavě. Athena získala hodnocení V1, CAC, CACIB a překvapivě i BOBAither byl hodnocen jako V1, CAJC a BOJ a splnil zde podmínky pro udělení titulu Český Junioršampion.
           


Hlučín   

7.5.2011  
   
 

Zúčastnili jsme se krajské výstavy v Hlučíně, kde byla Athena opět jediným cardiganem. K posuzování byl pozván pan Waldemar Mrowiec z Polska. Jeho hodnocení - Výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.


Banská Bystrica, SK   

1.5.2011  
   
 

Na národní výstavě v Banské Bystrici byla jediným předvedeným cardiganem naše Athena. Panem Tiborem Havelkou byla hodnocena jako Výborná 1, CAJC a BOB.


České Budějovice   

23.4.2011  
   
 

Na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích se předvedlo úctyhodných 14 cardiganů. K jejich posuzování byl pozván pan Oates Seamus až z Irska. Achilles vybojoval ve třídě mladých hodnocení Výborný 1, CAJC a pak ještě v porovnání s mladou fenou i nejlepší mladýAthena byla v mezitřídě hodnocena jako Výborná 1, CAC.


Czestochowa, PL   

17.4.2011  
   
 

Na tuto polskou národní výstavu se vydala Jitka s Áďou. Corgi posuzoval pan Petr Řehánek. Adonis získal ve třídě mladých hodnocení Výborný 1, CAJC a BOJ a současně splnil podmínky k udělení titulu Polský Junioršampion.


Ostrava   

9.4.2011  
   
 

Národní výstavy v Ostravě se zúčastnili tři naši odchovanci. Adonis a Athena v mezitřídě a Achilles ve třídě mladých. Celkem sedm předvedených cardiganů posoudil pan Otakar Vondrouš. Naše "děti" si odnesly tato hodnocení: Adonis - Výborný 2, Athena - Výborná 1, CAC a Achilles - Výborný 1, CAJC a nejlepší mladý.


Katowice, PL   

20.3.2011  
   
 

Na Mezinárodní výstavě v Katowicích bylo předvedeno celkem 10 cardiganů. Posuzoval pan Stelios Makaritis z Řecka. Naši odchovanci se líbili, Adonis i Athena získali ve třídě mladých hodnocení V1, CAJC a Athena ještě navíc nejlepší mladý. Splnila zde také podmínky k udělení titulu Polský Junioršampion.


Olomouc   

9.1.2011  
   
 

Na národní výstavě v Olomouci byli předvedeni čtyři cardigani. Posuzoval pan Iuza Beradze z Gruzie. Naše Honey (Athena z Irexu) získala hodnocení V1, CAJC a nejlepší mladý. Splnila tak podmínky k udělení titulu Český Junioršampion.

Archiv 2010

Nitra / SK   

20.11.2010  
   
 

Na dvě mezinárodní výstavy v Nitře jsme přihlásili Džeri (Brawos Bis Dzierlatka Lisiura) i Honey (Athena z Irexu). V sobotu bylo předvedeno celkem šest cardiganů. Posuzoval pan Miroslav Zidar ze Slovinska. Honey získala ve třídě mladých hodnocení velmi dobrá, Džeri ve třídě šampionů V1, CAC a CACIB. V neděli bylo předvedeno osm cardiganů. Posuzoval pan Petr Řehánek. Obě holky dopadly lépe než předchozí den. Honey ve třídě mladých V1, CAJC a Džeri ve třídě šampionů V1, CAC, CACIB a BOB. Džeri tak splnila podmínky k udělení titulů Slovenský šampion a Mezinárodní šampion krásy (C.I.B.)


Rybnik / PL   

30.10.2010  
   
 

V polském Rybniku byli předvedeni pouze tři cardigani z ČR. Naši odchovanci, Athena a Adonis, ve třídě mladých a ve třídě šampionů fena Auronelain. Oba mladí byli hodnoceni paní Jadwigou Niciewicz z Polska jako výborní a vítězové mladých. Titul BOB Junior získala Athena.


Zabrze / PL   

17.10.2010  
   
 

Naposledy v tomto roce jsme se vydali do Polska, a to na národní výstavu v Zabrze. Naše desetiměsíční Athena byla jediným velškorgim na této výstavě. Paní rozhodčí, Justyně Jezienicke-Kulik se velmi líbila, dostala vynikající posudek a hodnocení V1, Zw.ml.(CAJC), BOB Junior a BOB.


Ostrava - Třebovice   

16.10.2010  
   
 

Tuto sobotu se na cvičišti v Ostravě –Třebovicích konal Podzimní závod obedience, kterého jsem se účastnila nejen jako pořadatel a steward, ale i jako závodník se dvěma psy. S Daisy v kategorii OB 3 a s Ivarem v kategorii OB-Z. Daisy OB 3 splnila s 205 body na známku dobře a umístila se na 2.místě. Ivarova premiéra v obedience byla opravdu vynikající. OB-Z splnil na známku výborně s 290,5 body, čímž porazil dalších osm soutěžících v této kategorii a umístil se tak na 1.místě.

 


České Budějovice   

9.10.2010  
   
 

Na výstavě v Českých Budějovicích jsme předvedli dva naše odchovance, Athenu a Aithera ve třídě mladých a Džeri ve třídě šampionů. Celkem bylo přihlášeno 10 cardiganů. Posuzovala paní B.Kremser ze Slovinska. Athena získala hodnocení V1, CAJC a její bratr Aither V1, CAJC a nejlepší mladý. Džeri získala V1, CAC a CACIB a splnila tak podmínky pro udělení titulu Český Grandšampion.


Brno   

25.9.2010  
   
 

Na brněnské národní výstavě psů bylo předvedeno šest cardiganů. Posuzoval pan Leoš Jančík. Džeri získala ve třídě vítězů hodnocení V 1, CAC a Národní vítěz. Naše devítiměsíční Athena získala v mladých hodnocení V 1, CAJC a nejlepší mladý a v závěrečném boji o vítěze plemene porazila svoji maminku a získala svůj první titul BOB.


Pruszków / PL   

28.8.2010  
   
 

Klubové výstavy velškorgi v polském Pruszkówě se zúčastnili dva naši odchovanci. Posuzovala paní Maria Ebels-Heikens z Holandska. Ahoj Lisiura z Irexu, žijící ve Varšavě, získala ve třídě dorostu hodnocení velmi nadějná 1. Adonis z Irexu získal taktéž hodnocení velmi nadějný 1 a následně také titul BOB Puppy.


Mladá Boleslav   

28.8.2010  
   
 

Na mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi bylo přihlášeno sedm cardiganů, předvedeno bylo šest. Posuzoval pan Milan Krinke. Džeri se oproti klubové výstavě opravdu předvedla výborně a byla ohodnocena jako V 1, CAC, CACIB a BOB.


Slavkov u Brna   

7.8.2010  
   
 

  

Letošní klubová výstava se konala, tak jako předloni, v areálu Slavkovského zámku. Bylo přihlášeno 41 cardiganů. K posuzování byla pozvána paní Freda Taylor z Anglie. Džeri byla předvedena ve třídě šampionů. Po anatomické stránce jí nebylo nic vytknuto, ale pro ne zcela korektní předvedení v pohybu byla hodnocena jen známkou velmi dobrou. Ve třídě dorostu se předvedli potomci naší Džeri s hodnocením: Athena – VN 1, Adonis – VN 1, Aither – VN 2, Achilles – N 3, Ares – N 4. Adonis byl navíc vyhodnocen jako nejlepší dorost plemene.

   


Mladá Boleslav   

17.7.2010  
   
 

Na národní výstavu v Mladé Boleslavi bylo přihlášeno osm cardiganů. K posouzení ale nastoupilo jen pět. Posuzoval pan Tibor Havelka. Džeri ve třídě šampionů porazila svou konkurentku a získala hodnocení V1, CAC a následně také titul Národní vítěz a vítěz plemene BOB. Džeri tak splnila podmínky k udělení titulu Český šampion.


Brno   

19.6.2010  
   
 

 

Na mezinárodní výstavě Intercanis byli předvedeni ve třídě dorostu dva potomci naší Džeri. Athena i Adonis získali od paní Anny Kochan z Polska pěkný posudek a hodnocení velmi nadějný.


Lanškroun   

16.6.2010  
   
 

Jako jediný corgi byl na krajskou výstavu v Lanškrouně přihlášen Adonis z Irexu. Posuzoval pan Tibor Havelka ze Slovenska. Áďa získal hodnocení velmi nadějný a v závěrečných soutěžích byl oceněn jako 3.nejlepší štěně výstavy.


Nitra   

6.6.2010  
   
 

Na slovenské klubové výstavě britských pasteveckých plemen měl svou výstavní premiéru ve třídě štěňat Adonis z Irexu. Od slovenské rozhodčí Angely Kováčové získal vynikající posudek a hodnocení velmi nadějný 1.


Klatovy   

5.6.2010  
   
 

Na národní výstavě v Klatovech měl svou výstavní premiéru Ares z Irexu. Ve třídě štěňat získal hodnocení velmi nadějný.

Ostrava - Třebovice   

29.5.2010  
   
 
   
 

Poslední květnovou sobotu jsme se s Daisy zúčastnily zkoušek obedience. Daisinka se i přes nepříjemné horko snažila a povedlo se. Složily jsme nejvyšší zkoušku obedience OB 3 se ziskem 218 bodů a známkou dobře.


Zlín   

15.5.2010  
   
 

 
   
 

Vydali jsme se na krajskou výstavu do Zlína, kde Welsh Corgi posuzoval pan PhDr. V.Mojžíš. Výstavní premiéru tady měli Achilles a Athena z Irexu. Oba získali pěkný posudek a známku VN1. Na výstavě se předvedla i Džeri, aby šla svým dětem příkladem. Ve třídě vítězů získala hodnocení V1, vítěz třídy a krajský vítěz. V závěrečné soutěži o vítěze skupiny FCI1 se umístila na 3. místě.Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech.   

18.2.2010  
   
 

Archiv 2009

Rybnik / PL   

4.10.2009  
   
 

První říjnovou neděli jsme se vydali s Ivarem a Džeri do Polska, na národní výstavu v Rybniku. Celkem se tam sešli tři cardigani, dva naši a Auri kamarádky Jitky.
Posuzovala paní Krystyna Szulc z Polska. Džeri získala hodnocení Výborná 1, CWC a nejlepší dospělá fena, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Polska.
Ivar byl ohodnocen jako Výborný 1, CWC, nejlepší dospělý pes a vítěz plemene BOB. Nakonec ještě získal 3.místo ve skupině I. FCI.


Třinec   

20.8.2009  
   
 

Moje maličkost a Daisy, jakožto tým obedience, jsme se zúčastnily zkoušek při letním táboře hovawartů. Daisinka se chovala skvěle a překvapila především u směrového aportu. Zkoušku OB 2 jsme tedy splnily se ziskem 253 bodů a známkou velmi dobře.


Klubová výstava - Mladá Boleslav   

19.7.2009  
   
 

Na klubové výstavě, konané při NVP v Mladé Boleslavi, bylo předvedeno 14 cardiganů, čtyři psi a deset fen. Posuzovala paní Edith Soltesz z Rakouska. Ze tří fen, předvedených v mezitřídě, se Džeri líbila nejvíce a získala tak hodnocení Výborná 1, CAC, přestože byla strašně vylínaná a v kruhu se pohybovala spíše jako králík. Bohužel většina psů měla v daném prostoru problém s pohybem. Čert ví, co jim tam tak vadilo. Velkou radost nám udělalo hodnocení finského psa Geestland’s Solo Song, který získal tituly CAC a Klubový vítěz a předchozí den na Národní výstavě tituly CAC, Národní vítěz a Vítěz plemene (BOB).
Plánujeme štěňátka naší Džeri s tímto psem.

 

Banská Bystrica / SK   

30.5.2009  
   
 

Na celostátní výstavu v Banské Bystrici byli přihlášeni celkem čtyři velškorgi, dva pembroci a naši dva cardigani. Posuzoval pan Milan Krinke. Oba naši miláčci, Džeri v mezitřídě a Ivar v šampionech, získali hodnocení V 1, CAC. Džerinka měla stále na práci něco jiného, než se předvádět, a tak boj o titul BOB nakonec vyhrál Ivar.


Racibórz-Szymocice / PL   

30.5.2009  
   
 

Poslední květnovou sobotu jsme se vydali do Polska na II. národní výstavu welsh corgi. Celkem bylo přihlášeno 18 cardiganů a 38 pembroků. Všechny posoudil polský rozhodčí Janusz Opara. Džeri získala v mezitřídě pěkný posudek a hodnocení Výborná 1, CWC.


Hlučín   

9.5.2009  
   
 

Na krajské výstavě v Hlučíně, která se každým rokem koná v areálu přírodního koupaliště, byla jediným představitelem velškorgi naše Džeri. Rozhodčím byl pan Miroslav Václavík, který posoudil celkem 54 jedinců sedmnácti plemen, nás samozřejmě jako poslední. Džeri se oproti minulému týdnu i pěkně předváděla a získala hodnocení Výborná 1,Vítěz třídy a Krajský vítěz.


Ostrava   

4.4.2009  
   
 

Národní výstavy v Ostravě se zúčastnili pouze tři cardigani, jedna fena v dorostu, jedna ve třídě otevřené a naše Džeri v mezitřídě. Rozhodčí, pan Tibor Havelka ze Slovenska, ohodnotil DŽERI jako V 1, CAC a následně jí zadal i tituly Národní vítěz a BOB.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

--- infopanel ----

zirexu@seznam.cz

+420 605 167 906

Facebook